Participants

Martin Albrecht – University of Bern

Long Hay Au – University of Hong Kong

Zachary Ball – Rice University

Benjamin Bergstrom – UC Davis

Guy Bertrand – UC San Diego

Simon Blakey – Emory University

Didier Bourissou – Paul Sabatier University, Toulouse

Matthias Brewer – University of Vermont

Antonio Burtoloso – University of Sao Paulo

Clarice Caiuby – University of Sao Paulo

Andre Charette – Universite de Montreal

Chi-Ming Che – University of Hong Kong

Kai Chen – California Institute of Technology

Pauline Chiu – University of Hong Kong

Jose Cortes Vasquez – University of North Texas

Janine Cossy – ESPCI Paris

Davis Jacqkis – University of North Texas

Bas de Bruin – University of Amsterdam

Kuiyong Dong – UTSA

Tom Driver – University of Illinois at Chicago

Antonio M. Echavarren – Institute of Chemical Research of Catalonia (ICIQ)

Claire Empel – RWTH Aachen University

Xiaoming Feng – Sichuan University

Doug Frantz – UTSA

Lucas Furniel – University of Sao Paulo

Emma Gallo – University of Milan

Marcos Garcia Suero – Institute of Chemical Research of Catalonia (ICIQ)

Viktoria Gessner – Ruhr-University Bochum

Dorota Gryko – Institute of Organic Chemistry PAS

Ekkehardt Hahn – University of Munster 

Wenhao Hu = Sun Yat-Sen University

Davies Huw – Emory University

Junji Ichakawa – University of Tsukuba, Division of Chemistry, Faculty of Pure and Applied Sciences

Eiji Ihara 

Huanfeng Jiang – South China University of Technology

Vanessa Kairouz – Universite de Montreal

Mitsuru Kitamura – Kyushu Institute of Technology

Rene Michael Koenigs – RWTH Aachen University

Helene Lebel – Universite de Montreal

Jared Lewis – Indiana University

Xiaohua Liu – Sichuan University

Vanessa Kar-Yan Lo – The University of Hong Kong

Weiwei Luo – University of North Texas 

Anita Maguire – University College Cork

Konstiantyn Marichev – UTSA

Jeremy May – University of Houston

Dominik Munz – Friedrich-Alexander Unviersity Erlangen-Nürnberg

Graham Murphy – University of Waterloo

Jamal Musaev – Emory University

Thierry Ollivier – Laval University

Katarzyna Orłowska – Institute of Organic Chemistry, Polish Academy of Sciences

Pedro J. Perez – Universidad de Huelva

Davis Plasko – University of Houston

David Powers – Texas A&M University

Huang Qiu – Sun Yat-Sen University

Maxim Ratnikov – GNF/Novartis

Jennifer Shomaker – University of Wisconsin-Madison

Ka Pan Shing – The University of Hong Kong

Weiping Tang – University of Wisconsin-Madison

Ian Tonks – University of Minnesota

Hong Wang – University of North Texas

Jianbo Wang – Peking University

Haixu Wang – University of Hong Kong 

Qinxuan Wang – University of Houston

Wanqing Wu – South China University of Technology

Xinfang Xu – Soochow University

Liming Zhang – UC Santa Barbara

Peter Zhang – Boston College

Yong Zhang – Stevens Institute of Technology

Haifeng Zheng – UTSA

Lei Zhou – Sun Tay-Sen University

Qi-Lin Zhou – Nankai University

Shifa Zhu – South China University of Technology

Tingshun Zhu – Sun Tay-Sen University